دسته‌بندی نشده

5 دلیلی که باید لباس های قشمی مزون سلست را داشته باشید

5 دلیلی که باید لباس های قشمی مزون سلست را داشته باشید

پوشاک و استایل مناسب برای سفر به جنوب کشور همیشه عنصر مهمی است که مردم برای سفر انتخاب می کنند به خصوص در سال های اخیر علاقه مردم به بندرعباس، قشم و هرمزگان بیشتر شده است اما مثل همیشه این سوال پیش می آید که چرا؟ برای سفر به گرم ترین منطقه ایران باید بپوشم! در این مقاله به بررسی لباس های قشمی و استایل مناسب برای سفر به جنوب می پردازیم که برای خرید به راحتی می توانید وارد سایت فروشگاهی سلست شوید.

5 دلیلی که باید لباس های قشمی مزون سلست را داشته باشید

برای مشاهده بیشتر محصولات پوشاک قشمی می توانید وارد فروشگاه سلست شوید و از تنوع کار ما دیدن کنید و لذت ببرید.برخی از مزایای لباس های قشمی توسط مزون سلست:
1.راحتی و تنوع زیاد محصولات
2.جنس و کیفیت بالا
3.قیمت مناسب و مقرون به صرفه
4.ارسال سریع به تمام نقاط ایران
5.لباس های خنک (رنگ شاد) و نرم

 

لباس قشمی بهترین انتخاب برای سفر به جنوب هستند

بهترین زمان برای سفر به جنوب و خرید لباس از قشم به دما بستگی دارد بالاخره آنجا گرم است و تابستان طولانی است و همانطور که می دانید لباس های قشمی نازک بهترین انتخاب لباس و مدل برای سفر به جنوب هستند در واقع می توان گفت که اوایل پاییز تا اواخر بهار فصل خوبی برای سفر به جنوب است، اما اگر می خواهید ارزان تر سفر کنید، می توانید تابستان را انتخاب کنید.
لباس هایی که در جاده می پوشید به ماشین و شهری که انتخاب می کنید بستگی دارد، مثلا شهر شما فرودگاه دارد یا خیر؟ به عنوان مثال در جزیره هرمز فرودگاهی وجود ندارد و راه رسیدن به آن از طریق قشم و بندرعباس است، اما قشم و بندرعباس فرودگاه های مخصوص به خود را دارند و اگر می خواهید به جزیره هرمز برسید، باید از اتوبوس های دریایی در داخل جزیره هرمز استفاده کنید.
اما در هر صورت بهتر است لباس های نخی، خنک، گشاد و رنگ های روشن همراه داشته باشید که مناسب ترین لباس ها و مدل ها برای سفر به جنوب هستند همچنین برای یک سفر راحت به جنوب، بهتر است لباس های گشاد و راحت بپوشید تا سفر برای شما راحت باشد در زمستان، کت های گرم ضروری است، اما گاهی اوقات ممکن است در شب سرد شود از لباس‌های نخی روشن با الیاف طبیعی استفاده کنید زیرا لباس‌های تنگ، خشک و تیره احساس ناراحتی می‌کنند، بنابراین برای راحتی سفر باید همیشه رطوبت هوا را در نظر بگیرید تا حتی بتوانید لباس‌هایی بخرید که کمتر از خشن هستند.

لباس بندری زنانه یا به طور کلی لباس سنتی جنوبی را می توان پر جنب و جوش ترین لباس سنتی ایران دانست زیرا حتی با استفاده از مد و روی آوردن اکثر دختران جوان به لباس هایی که شاید هیچ ربطی به فرهنگ ایرانی نداشته باشد، همچنان محبوبیت لباس بندری در حال افزایش است

بنابراین می توان گفت دلیل این محبوبیت روزافزون در بین جوانان حتی در سایر استان ها این است که لباس بندری فراتر از یک لباس سنتی ساده است ترکیبی منحصر به فرد از رنگ ها و طرح هایی که چشم همه را به خود جلب می کند و تنوع بسیار زیاد آنها شما را سیری ناپذیر می کند تا لباس های بیشتری را امتحان کنید.

5 دلیلی که باید لباس های قشمی مزون سلست را داشته باشید

نکته دیگر در مورد خرید لباس شیک مجلسی میل به لوازم جانبی است که شاید در نگاه اول فکر کنید توسط ماهرترین طراحان مد امروزی ایجاد شده اند این توضیح می دهد که چرا لباس زنانه بندری توانسته محبوبیت خود را حتی در بین دختران جوان حفظ کند برقع، جلپیل، شلوار بندری، اکسسوری گلپتون دوزی روی کیف، کفش و پوشاک از جمله کاورهای بندری هستند که به راحتی نمی توان از آنها چشم پوشی کرد.

ارتباط لباس های هرمزی با کشورهای دیگر
زندگی در سواحل خلیج فارس و ارتباط مستمر با کشورهای همسایه در این منطقه، تبادل فرهنگی بین مردم را اجتناب ناپذیر کرد این واقعیت را علاوه بر جلد در موسیقی و غذای بندری به طور ملموس می توان دید اما این پیوندها تنها به کشورهای عربی ختم نمی شود سفرهای کاری متعدد به هندوستان و حتی ازدواج با زنان این دیار، آن را به بخشی از پوشش زنان هرمزگان که نشات گرفته از هندوستان بود، تبدیل کرد ورود بردگان آفریقایی به این استان نیز باعث تنوع بیشتر در سبک پوشش جنوبی شد.

در میان لباس های گوجه ای زنانه، کندوره از لباس های قشمی بلند عربی می آید کاندورا یک لباس عربی راسته بلند است که در آینده مقاله جداگانه ای در مورد آن در سایت سلست منتشر خواهیم کرد برقع دیگر پوششی است که از کشورهای حوزه خلیج فارس وارد استان هرمزگان شده و با توجه به شرایط تنوع آن در استان افزایش یافته است.

پوشاک زنانه هرمزگان
آنچه باعث زیبایی منحصربفرد لباس های قشمی زنانه هرمزگان شده، نقش، طرح و رنگ های به کار رفته در خیاطی است پیراهن های زنانه هرمزگانی گاهی تا مچ پا و گاهی تا زیر زانو است که در هر منطقه از هرمزگان متفاوت است یکی دیگر از مسائل مهم در پوشش زنان هرمزانی، نوع پارچه و رنگ به کار رفته در آن است و همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی آن فصل تغییر می کند، به طوری که هنگام پوشیدن در ماه های مختلف سال جلوه خوبی می دهد حس حضور دلنشینی برای بانوان این منطقه ایجاد خواهد شد و رنگ های پرکاربرد برای دوخت این لباس های قشمی آبی، بنفش، صورتی و سبز است.

پیراهن زنان قشم

یکی از مهم ترین قسمت های پوشش زنان هرمزگان، پیراهن است که شامل انواع قندوره، جون، اشکم، نشتی، آستین فرخ، گالوش، چینی، شلالی پهن و ساده عربی است هر کدام از این پیراهن ها در طرح های مختلفی دوخته می شوند و مدل های خاص خود را دارند کندوره یکی از پیراهن‌های معروف زنان بندرعباسی و پیراهن‌های غندوره اسپانیایی و اروپایی است که در قرن هشتم میلادی توسط اعراب مسلمان به جنوب ایتالیا و اسپانیا برده شد این لباس اغلب در مناطق مرکزی و شمال غربی استان هرمزگان به ویژه در بندرعباس، بندرخمر، کنگ و بندرلنگ استفاده می شود جالب است بدانید که این لباس های قشمی حاشیه دور کمر پهن دوزی شده است و فرم اندام آن و همچنین انتخاب قد تا زانو در مدل ها و دوخت آن متنوع است و از طرفی باعث می شود زیبایی شلوار بندری نمایان است و به همین دلیل رایج ترین پیراهن برای خرید لباس عمده است.

رنگ الگوی استفاده شده در دوخت این پیراهن قرمز، بنفش، سبز، بنفش، صورتی، نارنجی، زرد و گاهی آبی فیروزه ای است علاوه بر کاندورا، زنان یک زیر پیراهن بدون آستین سفید از پارچه نخی نازک، اغلب سفید، می پوشند.

شلوار بندری تولیدی قشم

اکثر زنانی که در جنوب ایران می بینید، شلوارهایی با ته تنگ به نام شلوار بندری می پوشند این شلوار که لباس های قشمی اصلی زنان هرمزگانی است از مچ تا زانو باریک است و از زانو تا پایین حالت خاصی دارد که شرایط راحتی را ایجاد می کند رنگ های الگوی استفاده شده در شلوار بندری سبز، قرمز، زرد، آبی و نارنجی، پارچه های مورد استفاده تترون، پوپلین و چت برای پوشیدن روزمره و پارچه های ضخیم و غنی مانند ساتن، مخمل و ساتن می باشد از آن برای مهمانی ها و عروسی ها نیز استفاده کنید برای راحتی در پوشیدن، پاهای شلوار به داخل ساق بریده شده است که با زیپ یا دکمه دست ساز بسته می شود.
تزیین شلوار بندری بسته به نوع بافت و موقعیت جغرافیایی آن نام‌های مختلفی دارد که عبارتند از: تمام تن، دست‌بافت، چرخ‌دار، گلدوزی، حاشیه‌دار، حاشیه‌دار، گالابتونی، کاهویی لنگ، ساتن و نخی پوشش مردم هرمزگان قابلیت جهانی شدن را دارد.

پیراهن کمر چینی
یکی دیگر از قسمت های زیبا و جذاب پوشش زنان هرمزگان پیراهن کمر چینی است که قدمت آن از سایر لباس های قشمی های این منطقه بیشتر است، این لباس در گذشته اغلب در بندرعباس و شهرهای اطراف از جمله میناب و رودان طرفداران خاصی داشته است پیراهن چانه-کمر در این قسمت ها پیراهن دورسن نیز نامیده می شود گاهی اوقات این پیراهن را با یقه ساده و یقه گرد و گاهی با بریدگی زیر سینه و یقه بلند دوخته می شود.
و چین های منظمی از پایین سینه تا خط کارور می دهد آستین های این پیراهن دو تکه است که شامل تکه آستین و سرآستین می شود سرآستین های این پیراهن با توجه به اندازه مچ دوخته شده و سرآستین ها با چین های کوچک به آستین ها متصل می شوند این پیراهن قدیمی با شلوارهای گشاد مخصوصی پوشیده می شود که گشادی آن از کمر تا پاها یکسان است و لبه پایینی هر پا از شلوار بین 40 تا 50 سانتی متر است این شلوار شبیه دامن است علاوه بر زیره، دو نوار کناری شلوار را با نوارهای تزیینی، زری یا چرخ دوزی می دوختند که نوع تزیین آن با توجه به شهرهای استان ها متفاوت است.

5 دلیلی که باید لباس های قشمی مزون سلست را داشته باشید

سخن پایانی
لباس بندری یکی از لباس‌های سنتی و محلی ایران است که هنوز پابرجاست و حتی بر محبوبیت آن افزوده می‌شود این محبوبیت نتیجه اهمیتی است که جنوبی ها برای فرهنگ، اصالت و گذشته خود قائل هستند فروشگاه پوشاک سلست اولین وب سایت پوشاک سنتی در ایران است که کار خود را با لباس های سنتی جنوب و جنوب آغاز کرد تا این تنها بازمانده اصالت ایران دست نخورده باقی بماند و با الگوبرداری از لباس بندری بتوان دیگر لباس های قشمی سنتی را احیا کرد لذا برای آشنایی بیشتر با لباس های بندری می توانید وارد سایت ما شوید.

دلیل خرید لباس بندری چیست؟

تنوع. شادی. نرم و باکیفت.
.

آیا ارسال رایگان به سراسر کشور وجود دارد؟

،بله ارسال به همه جا وجود دارد.

<br /> آیا امکان خرید حضوری امکان پذیر است؟

بله خرید به صورت حضوری و غیرحضوری
.

امتیاز دهید post

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *