لباس بومی و محلی جنوبی

آموزش نحوه دوخت مینی اسکارف

آموزش نحوه دوخت مینی اسکارف

در حال حاضر مینی اسکارف یکی از محبوب‌ترین مدل‌های روسری است که امروزه افراد زیادی در استایل خود از آن استفاده می‌کنند به همین منظور ما هم در این مطلب سراغ این ترند روز و همچنین دوخت مینی اسکارف‌ها رفته‌ایم.

مینی اسکارف‌ها کاربردهای بسیار گوناگونی دارند، استفاده‌ی اصلی آنها برای روسری است اما بعضی افراد از مینی اسکارف‌ها برای دستمال سر هم استفاده می‌کنند با اینکه تفاو‌ت‌هایی میان مینی اسکارف و دستمال سر وجود دارد، به عنوان مثال یکی از این تفاوت‌ها این است که قواره‌ی مینی اسکارف‌ها از باندانا یا دستمال سرها بیشتر است. ما در ادامه‌ی این مطلب در رابطه با این اکسسوری خاص و زیبا و همچنین دوخت مینی اسکارف به شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

آموزش نحوه دوخت مینی اسکارف

تعریف مینی اسکارف و تفاوت آن با باندانا یا دستمال سر

همانطور که در آموزش گام به گام ست کردن مینی اسکارف خواندید به طور کلی به روسری‌هایی که قواره‌های آنها کوچک است مینی اسکارف می‌گویند. مینی‌ اسکارف‌ها شبیه به دستمال سرها هستند اما تقاوت‌هایی را هم این دو با هم دارند. در دوخت مینی اسکارف ما به مقدار پارچه‌ی زیادی نیاز نداریم.

مینی اسکارف‌ها باعث می‌شوند استایل شخص به شدت زیبا و خاص شود‌. استفاده از مینی اسکارف‌ها مختص این دوره‌ی زمانی نیست و در سالیان دور هم از آن‌ها استفاده می‌شده است و در حال حاضر دوباره دوخت مینی اسکارف‌ قوت گرفته است.

مینی اسکارف‌ها تنوع بسیار زیادی دارند. این تنوع باعث شده است افراد بسیار زیادی بتوانند از آنها استفاده کنند. دوخت مینی اسکارف کار بسیار دشواری نیست و شما با خرید پارچه می‌توانید دوخت مینی اسکارف را تجربه کنید‌.

به سراغ تفاوت مینی اسکارف با باندانا یا دستمال سر برویم. تفاوت اصلی این دو همانطور که در بالا نیز اشاره شد در سایز آنها است. ابعاد یک دستمال سر به طور معمول ۵۰*۵۰ سانتی‌متر است با این تفاوت که در دوخت مینی اسکارف ما با ابعاد ۷۰*۷۰ سانتی‌متر یا ۷۵*۷۵ سر و کار داریم. دیگر روسری‌ها که بزرگتر هستند معمولا ابعادشان به این ۹۰*۹۰، ۱۲۰*۱۲۰ و ۱۴۰*۱۴۰ شرح است.

استایل رترو

همانگونه که در معرفی لباس های شیک سنتی مطالعه کردید اگر شما استایل رترو دارید استفاده از مینی اسکارف بسیار مناسب شما است‌. ‌در دهه‌۶۰ در ایران هم افرادی که استایل رترو داشتند از مینی اسکارف‌ها استفاده می‌کردند، یک دوره‌ای مینی اسکارف از استایل‌ها خارج شد اما دوباره دوخت مینی اسکارف و استفاده از آن رونق گرفته است. در فیلم‌های کلاسیک دهه‌ی ۴۰ و ۵۰ میلادی هم از مینی اسکارف‌ها بسیار زیاد استفاده می‌کردند. امروزه در ایران هم دوباره طراحان به سراغ دوخت مینی اسکارف رفته اند.

استایل رترو و مینی اسکارف

همانطور که در بالا نیز اشاره شد با شروع دهه‌ی ۶۰ و تغییر قوانین، زنان بسیاری برای پوشش و استایل خود از مینی اسکارف استفاده کردند و در آن زمان مینی اسکارف و دوخت مینی اسکارف به شدت زیاد شد.

 

مدل‌های محبوب مینی اسکارف

جنس و طرح پارچه‌ی مینی اسکارف‌ در دوخت مینی اسکارف تأثیر بسیار زیادی دارد و مینی اسکارف‌ها بر اساس همین جنس و طرح دسته بندی‌های گوناگونی دارند. معمولا افراد با توجه به استایل و موقعیتی که دارند مینی اسکارف خود را انتخاب می‌کنند

 

مقایسه انواع مینی اسکارف

۱. مینی اسکارف نخی

مینی اسکارفی که جنس آن نخی باشد به مانند لباس های بندری بسیار خنک است به دلیل اینکه هم سبک است و هم نازک در نتیجه افراد با سر کردن مینی اسکارف نخی به هیچ عنوان احساس سنگینی حس نخواهند کرد. همانطور که گفته شد این جنس پارچه خنک است و علت آن هم این است که جریان هوا به راحتی از آن عبور می‌کند که تمام این دلایل باعث می‌شود فرد با سر کردن مینی اسکارف نخی احساس گرما هم نداشته باشد. درخواست دوخت مینی اسکارف نخی بسیار زیاد است. همین عامل خنک بودن این جنس باعث می‌شود تا دوخت مینی اسکارف نخی در تابستان بسیار هم بیشتر شود. اگر شما فردی هستید که به دنبال پیدا کردن یک اکسسوری خنک می‌گردید، خرید مینی اسکارف نخی پیشنهاد ما به شما است.

۲. مینی اسکارف با جنس ساتن

از میان مینی اسکارف‌ها، مینی اسکارف با جنس ساتن در میان خانم‌ها بسیار محبوب است. ساتن به دلیل براقی و درخشانی که دارد افراد زیادی را طرفدار خود کرده است. اگر می‌خواهید یک استایل زیبا، خاص و کلاسیک را تجربه کنید حتما یک مینی اسکارف با جنس ساتن خریداری کنید.

۳. مینی اسکارف با جنس توری یا گیپور

در حال حاضر مینی اسکارف با جنس توری یا گیپور بسیار ترند شده است و خانم‌های بسیار زیادی در استایل خود از این آیتم استفاده می‌کنند. دوخت مینی اسکارف توری و گیپور به شدت زیاد شده است. این مینی اسکارف‌ها طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیادی دارند، حتما مینی اسکارف‌هایی که توری باشند و طرح گل بر روی آنها باشند را تا به حال دیده‌اید. استایل با این مینی اسکارف‌ها بسیار زیبا و خاص می‌شود، به عنوان مثال یک مینی اسکارف گیپور قرمز و یا مشکی همراه با یک دستکش و مانتوی کتی همراه با یک شلوار راسته یک استایل بی نظیر را برای شما رقم می‌زند.

۴.مینی اسکارف با جنس ابریشمی

مینی اسکارف با جنس ابریشم علاوه بر اینکه بسیار خاص و زیبا است برای افرادی که نسبت به برخی پارچه‌ها دچار حساسیت می‌شوند هم این مینی اسکارف بسیار مناسب است. برخی افراد مو و پوست سر حساسی دارند که با خرید این نوع مینی اسکارف می‌توانند مطمئن باشند که دچار هیچ مشکلی نخواهند شد. قیمت مینی اسکارف با جنس ابریشم از دیگر پارچه‌های این روسری گران‌تر است.

آموزش نحوه دوخت مینی اسکارف

آموزش دوخت مینی اسکارف

همانگونه که در نحوه آماده‌سازی و دوخت لباس‌های زنانه خواندید برای دوخت مینی اسکارف شما می‌توانید با یکی از پارچه‌هایی که در بالا در رابطه با آنها صحبت شد، دوخت مینی اسکارف را شروع کنید. ابعاد پارچه را بر اساس ابعادی که در بالا گفتیم می‌برید و بعد دوره پارچه را می‌دوزید، حال برویم سراغ زدن طرح بر روی پارچه. به عنوان مثال می‌خواهیم یک مینی اسکارف با طرح ستاره داشته باشیم. در ابتدا باید قالب ستاره را ایجاد کنیم. یک پاک کن برمی‌داریم و بر روی آن طرح ستاره می‌کشیم و اطراف آن را می‌بریم. این قالب‌ها را در رنگ همان پارچه‌ای که داریم می‌زنیم و بعد قالب‌ها را بر روی پارچه می‌گذاریم تا پارچه ما طرح‌دار شود.

وسایل لازم برای انجام این کار:

پارچه‌ی مینی اسکارف (بهتر است پارچه ضخیمی انتخاب کنید)

  • مدادی که سر آن پاک‌کن داشته باشد
  • کاتر یا چاقو داشته باشید
  • رنگ پارچه تهیه کنید
  • یک مقوا محکم بخرید
  • یک ستاره را روی پاک‌کن مداد بکشید
  • با چاقو یا کاتر ستاره را خارج کنید

کاربرد‌های مینی اسکارف

در مطلب نکاتی درباره خرید لباس از قشم خواندیدکه مینی اسکارف‌ها کاربردهای زیادی دارند و تنها به عنوان روسری افراد از آنها استفاده نمی‌کنند. درست است که مینی اسکارف‌ها با دستمال سر‌ها متفاوت هستند اما بسیاری از افراد از مینی اسکارف‌ها به عنوان دستمال سر هم استفاده می‌کنند. خیلی از طبیعت گرد‌ها و کوهنوردان از مینی اسکارف‌ها برای راحتی و سبک بودن آنها استفاده می‌کنند.

آموزش نحوه دوخت مینی اسکارف

به نوعی یک مینی اسکارف تنها برای زیبایی یک استایل کاربرد ندارد. از کاربرد‌های آن می‌توان به دستمال گردن، پیشانی بند، ماسک و حتی در بعضی موارد یک مینی اسکارف از ورود گرد و غبار به چشم محافظت می‌کند اشاره کرد. علاوه بر جلوگیری از این موارد در سرما هم مینی اسکارف کاربرد بسیار زیادی دارد. مینی اسکارف‌ها برند‌های مختلف و گوناگونی دارند که با توجه به برند و کیفیت آنها قیمت آنها نیز متفاوت می‌شود و اگر به دنبال ایجاد کسب و کاری با فروش مینی اسکارف هستید می توانید با خرید لباس عمده این کار را انجام دهید و به خوبی از این بازار سودآوری داشته باشید همچنین شما می توانید با خرید لباس شیک و مجلسی کسب و کار خود را ارتقا دهید .

مینی اسکارف‌ها را به شکل و مدل‌های مختلفی می‌توان بست ما در این بخش قصد داریم تا مدل‌هایی از بستن مینی اسکارف را به شما بگوییم:

یکی از حالت‌ها این است که مینی اسکارف را جوری ببندید که تمام سر شما پوشش داده شود و تنها صورتتان مشخص شود. در روزهای سرد این شیوه بسیار پیشنهاد می‌شود‌ زیرا به راحتی با اینکار، سر شما از سرما حفظ می‌شود.

از مینی اسکارف خود می‌توانید به عنوان مچ بند استفاده کنید. طوری بیبی اسکارف را دور مچ خود بپیچید که شکل و ظاهر خوبی پیدا کند.

مینی اسکارف را تا بالا و تا زیر چشمان خود بیاورید به شکلی که دهان و بینی شما مشخص نشود، حالتی مانند ماسک.

به دنبال خرید هدبند هستید؟ با خرید مینی اسکارف هم می‌توانید همین کار را انجام دهید. مینی اسکارف را تا پیشانی خود به جلو بیاورید، در همان جا محکم و فیکس قرارش دهید و بعد از روی گوش‌هایتان روسری را رد کنید و در پشت آن را ببندید.

یک دستمال گردن کلاسیک و خاص می‌خواهید؟ این موضوع را هم با استفاده از مینی اسکارف می‌توانید به راحتی داشته باشید‌. تنها کافی است مینی اسکارف خود را به شکل مثلثی ببندید. این کار با یک ترکیب و استایل کلاسیک فوق العاده می‌شود‌.

اگر می‌خواهید زیبایی مینی اسکارف شما در تمام حالات بالا بیشتر جلوه کند پیشنهاد ما این است که از اکسسوری‌های دیگر مانند گردنبد، دستبند و یا انگشتر هم برای تکمیل استایل خود استفاده کنید.

 

سخن پایانی

در حال حاضر مینی اسکارف یکی از محبوب‌ترین مدل‌های روسری است که امروزه افراد زیادی در استایل خود از آن استفاده می‌کنند به همین منظور ما هم در این مطلب سراغ این ترند روز و همچنین دوخت مینی اسکارف‌ها رفته‌ایم.

مینی اسکارف‌ها کاربردهای بسیار گوناگونی دارند، استفاده‌ی اصلی آنها برای روسری است اما بعضی افراد از مینی اسکارف‌ها برای دستمال سر هم استفاده می‌کنند با اینکه تفاو‌ت‌هایی میان مینی اسکارف و دستمال سر وجود دارد، به عنوان مثال یکی از این تفاوت‌ها این است که قواره‌ی مینی اسکارف‌ها از باندانا یا دستمال سرها بیشتر است.

مینی اسکارف‌ها باعث می‌شوند استایل شخص به شدت زیبا و خاص شود‌. استفاده از مینی اسکارف‌ها مختص این دوره‌ی زمانی نیست و در سالیان دور هم از آن‌ها استفاده می‌شده است و در حال حاضر دوباره دوخت مینی اسکارف‌ قوت گرفته است.

مینی اسکارف‌ها تنوع بسیار زیادی دارند. این تنوع باعث شده است افراد بسیار زیادی بتوانند از آنها استفاده کنند.

تعریف مینی اسکارف و تفاوت آن با باندانا یا دستمال سر چیست؟

به طور کلی به روسری‌هایی که قواره‌های آنها کوچک است مینی اسکارف می‌گویند. مینی‌ اسکارف‌ها شبیه به دستمال سرها هستند اما تقاوت‌هایی را هم این دو با هم دارند. در دوخت مینی اسکارف ما به مقدار پارچه‌ی زیادی نیاز نداریم.

استفاده از مینی اسکارف به کدام دوران برمی‌گردد؟

با شروع دهه‌ی ۶۰ و تغییر قوانین، زنان بسیاری برای پوشش و استایل خود از مینی اسکارف استفاده کردند و در آن زمان مینی اسکارف و دوخت مینی اسکارف به شدت زیاد شد.

کدام جنس از مینی اسکارف قیمت گران‌تری دارد؟

قیمت مینی اسکارف با جنس ابریشم از دیگر پارچه‌های این روسری گران‌تر است.

امتیاز دهید post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *